Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 16-08-2017
I stopień zagrożenia pogodowego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm (lokalnie do 40 mm) oraz porywami wiatru do 70 km/h, przewiduje się także lokalnie opady gradu.
Prawdopodobieństwo: 80% (Burze z gradem).

Jest to pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia pogodowego, jednak prosimy o bieżące monitorowanie sytuacji na mapach pogodowych, aby uniknąć ewentualnych strat materialnych.

Data dodania: 16-08-2017
Drodzy mieszkańcy POMAGAMY!

"Drodzy mieszkańcy miasta Dzierzgoń i okolic!

Apeluję o pomoc w zbiórce na rzecz poszkodowanych rejonów Borów Tucholskich i Kaszub po piątkowej nawałnicy. Wiele okolicznych miejscowości wciąż odcięta jest od świata, pozbawiona prądu i wody.

Rzeczy najbardziej potrzebne to:
Kołdry, śpiwory, koce, ręczniki, baterie, latarki, łopaty, miotły, grabie, folie malarskie i spożywcze, benzyna 95, smary do pił, plandeki (nawet dziurawe), rękawice, worki na śmieci, naczynia jednorazowe, świece, ręczniki papierowe, papier toaletowy, woda, napoje w małych butelkach, żywność długoterminowa, jeżeli ktoś posiada agregat bądź przyczepę kempingową (na jakiś czas).

Zbiórkę organizuję w Dzierzgoniu ul. Odrodzenia 4, I piętro w godz. 9-16 do 18.08.2017
Po godzinie 16 proszę się kontaktować na numer 505 593 048

Nie bądźmy obojętni i okażmy solidarność z poszkodowanymi!"

Barbara Stańko-Jurczyńska

Data dodania: 14-08-2017
Festiwal Smaków - Zjazd Food Trucków

W niedzielę 13 sierpnia na skwer przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury wjechały pojazdy wypełnione pysznym jedzeniem. Niemal przez cały dzień można było skosztować smakołyków z całego świata: zrollowane lody tajskie, kubańskie sandwiches, wołowa kofta oraz tortilla to tylko wybrane pozycje z bogatego menu restauracji na kółkach. Oprócz pysznego jedzenia przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych: trening na trampolinach z Rusz się z Beti, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, plecione warkoczyki, gigantyczne bańki mydlane, miejsce do malowania farbami, wata cukrowa oraz popcorn. Kurz po imprezie opadł, ale emocje nadal w nas. Było smacznie, kolorowo i wesoło. Dziękujemy za tak liczne przybycie Wam mieszkańcy i goście Dzierzgonia! Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie odbywać się co roku. Macie ochotę?

Więcej zdjęć

DOK

Data dodania: 14-08-2017
Festiwal Czterech Kultur

Zapraszamy Państwa na Festiwal Czterech Kultur!
Już 19 sierpnia (sobota) od godz. 17:00 przed Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury :D

Data dodania: 11-08-2017
Ocena jakości wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku stwierdza, że woda w Jeziorze Kuksy jest przydatna do kąpieli.

Data dodania: 10-08-2017
Remont dachu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury II

Gmina Dzierzgoń jest w trakcie realizacji projektu pn. "Dzierzgoń, budynek byłego klasztoru ojców reformatorów — obecna siedziba Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury i Parafii Grekokatolickiej (XVIII w.): remont dachu nad siedzibą DOK — etap II" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 70.000,00 zł. Jest to już drugie dofinansowanie przekazane na dach DOK przez MKiDN. W ubiegłym roku dzięki tym środkom udało się wyremontować wewnętrzną połać dachu. 
Celem zadania jest zachowanie trwałości dziedzictwa kulturowego — XVIII w. budynku poklasztornego będącego siedzibą Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury oraz Parafii Grekokatolickiej p.w. Zesłania Ducha Świętego będącego uzupełnieniem wcześniejszych prac remontowych wewnętrznych połaci dachu nad siedzibą DOK (remont dachu — etap I) oraz wcześniejszych prac Parafii (w ramach których część dachu została przez Parafię wyremontowana), dzięki czemu zostanie zachowany i utrwalony cenny, zabytkowy charakter budynku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data dodania: 09-08-2017
Smaki Dziejów

Już jutro zapraszamy na kolejną odsłonę działań w ramach projektu „Smaki Dziejów”.
O godzinie 12:00 rozpocznie się spotkanie „Ukraina dziś” w sali widowiskowej DOK. Udamy się na zwiedzanie Cerkwi Św. Ducha, a następnie na warsztaty z haftem ukraińskim.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
DOK

Data dodania: 09-08-2017
Co jedli Słowianie?

Zapraszamy na warsztaty kulinarne oraz wykład pn. "Co jedli Słowianie", które odbędą się w już dziś (w środę) o godzinie 11:00 w sali widowiskowej DOK.
Wstęp bezpłatny.
Warsztaty oraz wykład są zorganizowane w ramach projektu "Smaki Dziejów" w programie Kultura Dostępna 2017 - dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
DOK

Data dodania: 08-08-2017
Nieprzyjemny zapach w mieście

W związku z zapytaniami naszych mieszkańców odnoście wyczuwalnych odorów panujących w mieście, informujemy, że zaistniała sytuacja spowodowana jest nawożeniem nawozami naturalnymi okolicznych pól. Sytuacja ta jest przejściowa i w pełni normalna o tej porze roku.

Data dodania: 08-08-2017
Stypendia szkolne

Uprzejmie informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na nowy rok szkolny 2017/2018 dostępne będą w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu od dnia 16 sierpnia br. Jednocześnie przypominamy, że termin składania wniosków upływa 15 września br.

Data dodania: 02-08-2017
Nocna nawałnica

Dzisiejszej nocy nad naszą gminą przeszła nawałnica, która spowodowała szereg zniszczeń i utrudnień w ruchu na naszych dogach. Najbardziej ucierpiała rodzina z Jasnej gdzie burza zerwała nowy dach. Skutkom kataklizmu w pierwszej kolejności dzisiejszej nocy stawili czoła nasi Strażacy z gminnych OSP za co Składam Im serdeczne podziękowania. Poszkodowanej rodzinie zapewniam pomoc materialną i finansową. Swoją pomoc zadeklarował również przewodniczący Rady Miejskiej p. Zbigniew Przybysz.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Data dodania: 31-07-2017
ZAPROSZENIE

Z OKAZJI 73. ROCZNICY WYBUCHU

POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW NA ZŁOŻENIE KWIATÓW

POD POMNIKIEM PRZED URZĘDEM MIEJSKIM

dn. 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00

 

Burmistrz Dzierzgonia

Elżbieta Domańska

Data dodania: 28-07-2017
Szanowni Mieszkańcy!

Po raz kolejny przedstawiamy Państwu informację na temat zakończonych już prac archeologicznych oraz obecnych prac remontowych na drodze wojewódzkiej 515 w centrum Dzierzgonia.
W związku z powyższymi działaniami został wprowadzony objazd drogą powiatową przez ulice: Przemysłową, Limanowskiego i os. Władysława Jagiełły. Wymieniona trasa objazdu dotyczy tylko pojazdów do 3,5 t, co wymusza na lokalnym ruchu korzystanie z objazdu przez Mikołajki Pomorskie.
Pojazdy powyżej 3,5 t mogą skorzystać z przejazdu przez miasto tylko w przypadku posiadania zezwolenia Starosty Sztumskiego. Niestety pomimo wcześniejszych uzgodnień Starosta Sztumski wycofał się z obietnicy dopuszczenia do ruchu przez miasto pojazdów firm lokalnych do 12 t i wydał takie zezwolenie tylko dla firmy BIEDRONKA.
Gmina Dzierzgoń wielokrotnie interweniowała w powyższej sprawie u Starosty, zwracając się z prośbą o wydawanie, przynajmniej w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jednorazowych zezwoleń dla naszych mieszkańców i przedsiębiorców. NIESTETY BEZ POZYTYWNEGO ODZEWU!
Ostatnie pismo w tej sprawie z dnia 3 lipca 2017 r. Starosta pozostawił bez odpowiedzi.

Data dodania: 24-07-2017
ŻYCZEIA Z OKAZJI ŚWĘTA POLICJI 2017

W imieniu samorządu Miasta i Gminy Dzierzgoń z okazji ŚWĘTA POLICJI 2017
Składam Policjantom oraz wszystkim pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Sztumie najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby.
Pragnę podziękować za wysiłek i trud działań podejmowanych w Waszej codziennej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku w Powiecie Sztumskim i gminie Dzierzgoń. To Wy zawsze jesteście do dyspozycji innych, zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc.
Życzę samych sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennej walce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu. Niech ta odpowiedzialna służba będzie dla Was źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Data dodania: 21-07-2017
Wakacje w Sittensen

Wakacje w partnerskiej gminie Sittensen
To kolejny od wielu lat wyjazd 38 dzieci na zaproszenie włodarzy zaprzyjaźnionej gminy Sittensen, z którymi spotkaliśmy się, wręczając upominki z podziękowaniami za wieloletnią współpracę w imieniu Pani Burmistrz Elżbiety Domańskiej. Tegoroczny program pobytu został wspólnie opracowany z panami Hansem Roeschem i Berndem Pichlmeierem. Był bardzo bogaty w wyjazdy i zajęcia sportowo-rekreacyjne na hali. Dzieci nie miały chwili wytchnienia. 

Data dodania: 19-07-2017
Apel do mieszkańców!

Drodzy Mieszkańcy!
Jak pewnie Państwo wiecie Gmina Dzierzgoń mimo ograniczonego budżetu, stale podejmuje działania w celu zaspokojenia rekreacyjnych potrzeb naszych mieszkańców i uatrakcyjnienia miasta. W miarę możliwości staramy się także pobudzić naszych mieszkańców, stwarzając miejsca aktywnego wypoczynku takie jak teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Wojska Polskiego, plac zabaw Nivea, czy obiekt lekkoatletyczny przy orliku. Planując takie przedsięwzięcie, należy zabezpieczyć odpowiednie środki, nie tylko na „budowę”, ale również na bieżące utrzymanie, zachowanie właściwego stanu technicznego czy konserwację. Niestety czasem środki, za które mogłyby powstać dodatkowe urządzenia, place zabaw czy miejsca rekreacyjne muszą zostać przekazane na inne cele... Tak jak w tym przypadku - na usunięcie skutków wandalizmu. ToiToi nad jeziorem Kuksy został podpalony i nie nadaje się do dalszej eksploatacji.
Apelujemy o powstrzymanie się od wybryków chuligańskich, które narażają naszą gminę na straty, a także w niektórych przypadkach mogą doprowadzić do nieszczęścia. Prosimy także wszystkich świadków takich zachowań o kontakt z Policją, Strażą Miejską lub Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu.
Nie bójmy się reagować!
Każde działanie wandali pociąga za sobą skutki finansowe dla gminy, za które oczywiście płacimy My— mieszkańcy!

Data dodania: 18-07-2017
Smaki Dziejów

Dzierzgoński Ośrodek Kultury zaprasza na realizację zadania pn. "Smaki Dziejów".

W ramach projektu Dzisiaj 18 lipca (wtorek) o godzinie 18:00 odbędą się Warsztaty Ze Wzorem Powiślańskim, poprowadzone przez panią Katarzynę Magierowską.

Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury. (parter)

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

WARSZTATY SĄ SKIEROWANE DLA DZIECI , MŁODZIEŻY, SENIORÓW ORAZ DLA OSÓB DOROSŁYCH :)

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego - Kultura Dostępna 2017.

Data dodania: 18-07-2017
Spotkanie z POMERANIA INVALL SP. Z O.O.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy POMERANIA INVALL SP. Z O.O. która zamierza wybudować farmy wiatrowe w naszej gminie. Spotkanie miało charakter czysto techniczny, wyznaczono także kierunki dalszej współpracy między podmiotami. Dzięki firmie POMERANIA INVALL SP. Z O.O. możliwe było powstanie placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego, za co Burmistrz Dzierzgonia wręczyła uroczyste podziękowania.

Data dodania: 18-07-2017
Charytatywny GOLF

Sobotę spędziliśmy na polu golfowym w Pasłęku. Tak jak rok temu, pomagaliśmy podczas charytatywnego turnieju golfa. W tym roku pieniądze zbierane były na leczenie Lenki i Agatki. Wakacyjny Wolontariat zawsze chętnie pomaga, tym bardziej, że firma Kram opiekuje się także naszymi podopiecznymi: Anastazją i Kacprem. Spotkaliśmy ich zresztą w Pasłęku podczas imprezy. Nasza ekipa: Martyna, Gabrysia i Mateusz miała za zadanie sprzedaż piłek, koszulek, czapek. Dochód w całości trafi do potrzebujących dzieci. Pomagaliśmy także w sprawach organizacyjnych. Oczywiście nie zabrakło czasu na skorzystanie z atrakcji. Graliśmy w golfa i jeździliśmy wózkiem dla zawodników. Dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, iż nasza pomoc się przydała. Lence, Agatce, Anastazji i Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Wakacyjny Wolontariat
PS - Pozdrowienia dla pani Moniki Burdyńskiej i całej ekipy obsługi turnieju.

Data dodania: 18-07-2017
AKUMULATOR SPOŁECZNY

Fundusz — wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć?
AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego.
Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2017.
Projekty mogą być realizowane w okresie od 16 sierpnia do 15 grudnia 2017.


początek  |[ 1 ]|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
16-08-2017
I stopień zagrożenia pogodowego
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm (lokalnie do 40 mm) oraz porywami wiatru do 70 km/h, przewiduje się także lokalnie opady gradu.Prawdopodobieństwo: 80% (Burze z gradem). Jest to pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia pogodowego, jednak prosimy o bieżące monitorowanie sytuacji na mapach pogodowych, aby uniknąć ewentualnych strat materialnych. http://pogodynka.pl/ostrzezenia
czytaj więcej...
16-08-2017
Drodzy mieszkańcy POMAGAMY!
"Drodzy mieszkańcy miasta Dzierzgoń i okolic! Apeluję o pomoc w zbiórce na rzecz poszkodowanych rejonów Borów Tucholskich i Kaszub po piątkowej nawałnicy. Wiele okolicznych miejscowości wciąż odcięta jest od świata, pozbawiona prądu i wody. Rzeczy najbardziej potrzebne to:Kołdry, śpiwory, koce, ręczniki, baterie, latarki, łopaty, miotły, grabie, folie malarskie i spożywcze, benzyna 95, smary do pił, plandeki (nawet dziurawe), rękawice, worki na śmieci, naczynia jednorazowe, świece, ręczniki papierowe, papier toaletowy, woda, napoje w małych butelkach, żywność długoterminowa, jeżeli ktoś posiada agregat bądź przyczepę kempingową (na jakiś czas). Zbiórkę organizuję w Dzierzgoniu ul. Odrodzenia 4, I piętro w godz. 9-16 do 18.08.2017Po godzinie 16 proszę się kontaktować na numer 505 593 048 Nie bądźmy obojętni i okażmy solidarność z poszkodowanymi!" Barbara Stańko-Jurczyńska
czytaj więcej...
14-08-2017
Festiwal Smaków - Zjazd Food Trucków
W niedzielę 13 sierpnia na skwer przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury wjechały pojazdy wypełnione pysznym jedzeniem. Niemal przez cały dzień można było skosztować smakołyków z całego świata: zrollowane lody tajskie, kubańskie sandwiches, wołowa kofta oraz tortilla to tylko wybrane pozycje z bogatego menu restauracji na kółkach. Oprócz pysznego jedzenia przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych: trening na trampolinach z Rusz się z Beti, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, plecione warkoczyki, gigantyczne bańki mydlane, miejsce do malowania farbami, wata cukrowa oraz popcorn. Kurz po imprezie opadł, ale emocje nadal w nas. Było smacznie, kolorowo i wesoło. Dziękujemy za tak liczne przybycie Wam mieszkańcy i goście Dzierzgonia! Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie odbywać się co roku. Macie ochotę? Więcej zdjęć DOK
czytaj więcej...
14-08-2017
Festiwal Czterech Kultur
Zapraszamy Państwa na Festiwal Czterech Kultur!Już 19 sierpnia (sobota) od godz. 17:00 przed Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury :D
czytaj więcej...
11-08-2017
Ocena jakości wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku stwierdza, że woda w Jeziorze Kuksy jest przydatna do kąpieli.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1234321
webmasters: K.S. & S.R.